23. 7. 2018

24 & 48 h Self-Transcendence Race Kladno 2018

O víkendu se na Kladně běželo v rámci 24h&48h Self-Transcendence Race MČR v běhu na 24 hodin.
Na startu se sešla většina českých účastníků loňského i letošního Spartathlonu. Vítězem v mužském poli se stal Petr Válek, který si výkonem 234.353km zajistil nominaci na mistrovství světa v běhu na 24hodin v roce 2019. Tento výkon ho řadí na 12. místo historických CZ tabulek. Druhou pozici vybojoval s výkonem 219km Dušan Kopečný a na třetím pak doběhl Jiří Horčička s 217km.

Mezi ženami se od začátku na první pozici držela Kateřina Kašparová. V druhé polovině závodu se ale přes ní dostala zkušená Michaela Dimitriadu a dokázala ve vedru a po boji s vlastním tělem nakroužit 204.384km. Míša tak potvrdila svou nadvládu na trati 24 hodin, když se tímto výkonem zařadila na 14 místo historických CZ tabulek. Nutno podotknout, že i prvních 13. ženských výkonů nese její jméno. Druhá nakonec doběhla Katka Kašparová se ztrátou 21km s výkonem 183km, na třetím místě skončila Petra Mošovská s 171km.

48 hodinovku vyhrál polský běžec Tomasz Waszkiewicz s výkonem 347,131 km, mezi ženami zvítězila Joanna Biała rovněž s Polska (284.199 km). Z Čechů byl nejlepší Vlastimil Dvořáček, který zaběhl 236.193 km.